داکت اسپلیت اینورتر بوش

۲۱ خرداد, ۱۳۹۸ -
داکت اسپلیت اینورتر بوش

داکت اسپلیت اینورتر بوش نسل جدیدی از سیستم های تهویه بوش است که با توجه به شکل ظاهری یونیت داخلی بشکل کانال در داخل سقف و سقف های کاذب شما کار گذاشته خواهد شد . از این رو داکت اسپلیت اینورتر بوش بطور پنهان میتواند در زیر سقف های شما پنهان گردد و میتواند زیبایی فضای شما را دو چندان نماید .

داکت اسپلیت اینورتر بوش هماند سیستم های سایر سیستم های تهویه مطبوع از دو قسمت یونیت خارجی که کندانسور نامیده میشود و یک واحد داخلی که اصطاحا یونیت داخلی نامید میشود تشکیل شده است که ارتباط و انتقال بین این دو یونیت توسط لوله های مسی انجام خواهد گرفت .

استفاده از هوای برگشت در پروسه تولید سرمایش داکت اسپلیت اینورتر بوش جهت بالا بردن راندمان دستگاه و کاهش مصرف انرژی را میتوان از مزایای بارز یک دستگاه داکت اسپلیت اینورتر بوش نام برد .

داکت اسپلیت اینورتر بوش جهت تولید سرمایش با استفاده از سیکل تبرید وعبور از قسمت های مختلف دستگاه همانند کمپروسورو سایر اجزا عبور خواهد کرد . داکت اسپلیت از نظر ساختار همانند کولر گازی بوش عمل میکند و تنها تفاوت انها در ساختار یونیت داخای دستگاه میباشد که کولر گازی بوش دارای یک نازل دیواری و بروی دیوار منزل شما نصب خواهد شد اما در داکت اسپلیت یونیت داخلی بصورت کانال در داخل سقف شما کار گداشته خواهد شد .

داکت اسپلیت اینورتر برای تولید سرمایش و خنک کنندگی از منبع انرژی برق استفاده خواهد کرد اما در حالت گرمایش برای تولید حرارت از کویل های اب گرم مصرفی که از قسمت موتور خانه یا پکیج منزل شما متصل است استفاده خواهد کرد .

مزایا استفاده از داکت اسپلیت اینورتر بوش

داکت اسپلیت اینورتر بوش

استقلال کامل سیستم تهویه مطبوع و بالا بودن راندمان در مقابل کولر گازی بوش دیواری

بالا بودن راندمان گرمایش در مقابل سیستم های گرمایشی همانند رادیاتور ها و سیستم های گرمایش کف

بدلیل داشتن سیستم اینورتر و دور متغیر بودن دستگاه “کاهش مصرف انرژی قابل ملاحظه ای را شاهد خواهید بود

در سیستم داکت اسپلیت اینورتر بوش بدلیل اینکه یونیت داخلی به صورت کانالی در زیر سقف و داخل کار قرار گرفته میشود میتواند زیبایی فضای شما را دو چندان کند .

هزینه تمام شده نصب و راه اندازی داکت اسپلیت اینورتر بوش در مقابل احداث چیلر ها وسیستمهای مرکزی بسیار پایین تر است .

در بازار انواع داکت اسپلیت میباشد که اختلاف بین انها بیشتر به نوع کمپروسور “شرکت سارنده” خدمات پس ار فروش “دور فن ها دستگاه ها میتوان برشمرد .

با توجه به کولرگازی های بوش که تنظیم درجه حرارت و دما توسط ریموت کنترل انجام میپذیرد اما در سیستم داکت اسپلیت بوش یک جعبه الکترونیکی که بروی دیوار نصب میشود انجام میپذیرد .

مقایسه هزینه برق داکت اسپلیت اینورتر بوش در مقابل هزینه برق کولر گازی بوش دیواری بسیار پایین تر است .

موارد قابل توجه در انتخاب داکت اسپلیت اینورتر باید به ان توجه کرد

انتخاب نوع داکت اسپلیت

اجرای درست و اصولی داکت اسپلیت بوش

داکت اسپلیت اینورتر بوش

در بازار انواع داکت اسپلیت موجود میباشد که از نظر شرکت سازنده و نوع کمپروسور وکیفیت قطعات بکار برده میتوانند با هم متفاوت باشند از انجا که کمپروسور قلب یک سیستم تهویه مطبوع یا داکت اسپلیت محسوب میشود متذکر می شویم که به اطلاعات وجزیات دستگاه توجه فرمایید .

برای بالا بردن راندمان و بهره وری بیشتر یک داکت اسپلیت کانالی نیازمند یک اجرای صحیح و اجرای لوله گذاری و نحوه صحیح قرار گیری یونیت داخلی و یونیت خارجی دستگاه میباشد به طور کلی میتوان گفت کارایی و بهره وری یک دستگاه مستلزم اجرای صحیح داکت اسپلیت میباشد .

معایب اصلی داکت اسپلیت ها

از مهمترین معایب داکت اسپلیت ها کانالی میتوان به خیزش باد کم و انتقال صدا در ان میباشد که در برخی از برند ها به ان توجه نمیشود .

در داکت اسپلیت های اینورتر بوش بدلیل استفاده از کمپروسور های اسکرال که سازنده ان شرکت کوپلند میباشد و این نوع کمپروسورها عموما بسیار کم صدا و لرزش بسیار کممتری نسبت به سایر برند ها دارند این مشکل تا حدودی بسیار تقلیل و کمتر شده است .

داکت اسپلیت اینورتر بوش

راه های پیشنهادی برای کم کردن صدای داکت اسپلیت ها

امروزه استفاده از داکت اسپلیت اینورتر بوش به عنوان پرکاربردترین و رایج ترین مورد استفاده در منازل و مخصوصا اپارتمانها واستفاده در اکثر پروژه های ساختمانی میتوان اشاره کرد .از مهمترین مزایای استفاده از داکت اسپلیت اینورتر در ساخمانها و اپارتمان ها مستقل بودن هزینه از هزینه های عمومی ساختمان و کنترل کردن توسط شخص صاحب خانه میباشد و از مهمترین مزایای داکت اسپلیت اینورتر بوش کاهش مصرف هزینه برق میباشد که با توجه به رشد روز افزون استفاده از وسایل خنک کننده و محاسبه هزینه برق بصورت تساعدی سبب شده است که خریداران و مسولین ساخت پروژهای ساختمانی را به خرید سیستمهای اینورتر دار یا داکت اسپلیت اینورتر بوش که غالبا مصرف کمتری دارند و سیستم های بروز شده تری محسوب می شوند ترغیب میکند .

از معایب استفاده از داکت اسپلیت در اپارتمانها تولید صدا دلخراش دستگاه ها میباشد که علت اصلی ان میتواند به الکتروموتور فن داکت اسپلیت اینورتر اشاره کرد که به دلیل نصب در زیر سقف ها و باکن ها و سایر قسمت های منزل میتواند صدای مزاحم تولید نماید که موجب سلب اسایش افراد خواهد شد .

با توجه با اینکه استفاده از داکت اسپلیت ها در اروپا و امریکا بسیار رایج و معمول است اما بدلیل اینکه مهندسین تاسیسات قبل از طراحی اپارتمان ها و ساخت همه موانع و مشکلات همانند رفع صداهای مزاحم در ساختمان را مورد بررسی قرار می دهند تا در اینده با ان مواجه نشوند .

در کشور ایران با توجه به نادیده گرفتن مسول پروژه ها به این مسله و سلیقه های متفاوت و عدم تصمیم گیری اولیه و جا گیری غلط و اشتباه کنداسور و یونیت داخلی را میتوان از عوامل اصلی نام برد .

البته برای کاهش صدای داکت اسپلیت ها مواردی پیشنهاد شده است اما به عنوان رفع کامل نمیتوان به ان اشاره کرد لذا برای کاهش صدا مزاحم داکت اسپلیت ها معمولا پیشنهاد میشود که کندانسور ها را دورتر از محل یا در قسمت پشت بام نصب و توسط لوله کشی های توکار انرا به یونیت داخلی متصل نمایند .

از راهای دیگر به کمک فن آوری نوین دیجیتال را حل آسانی برای رفع این مشکل وجود دارد که باعث افزایش راندمان وسطح کیفی و همچنین ارتقاء درمدیریت مصرف انرژی و افزایش عمر الکترو موتورفن می‌شود . شرکت هایی تولیدکننده و وارد کنندۀ داکت اسپلیت ها و مصرف کنندگان محترم این سیستم ها می توانند برای تکمیل مزایای سیستم های داکتی و کم شدن معایب آن‌ها از این را حل استفاده نمایند تا از صدای مزاحم و آزار دهنده فن که به ویژه در دور پایین و در فصل زمستان که مصرف کنندگان بیشتر با آن مواجه هستند رهایی یابند و با آسایش و آرامش موفق به گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع محیط زندگی خود شوند جایی را که نامش مسکن است و بایست باعث سکون و آرامش گردد .

داکت اسپلیت اینورتر بوش

گارانتی و ضمانت نامه داکت اسپلیت اینورتر بوش

از ان جایی که سیستم های تهویه مطبوع و داکت اسپلیت ها نیازمند خدماتی همچون چکاپ و نیاز به قطعات فرسوده همان سیستم و سرویس دهی و رفع عیب وغیره هستند از این رو خرید داکت اسپلیت بدون ضمانت نامه های شرکتی امری کاملا اشتباه میباشد .لذا برای جلوگیری از بروز این مشکلات از خرید داکت اسپلیت های بدون ضمانت و گارانتی شرکتی جدا خدارری نماید.

شرکت هوای پاک ایران با داشتن کادری مجرب و کار ازموده جهت نصب و راه اندازی کلیه سیستم های تهویه مطبوع همچون سیستم های مرکزی بوش ” چیلر های بوش “فن کویل های بوش ” داکت اسپلیت بوش “و کولر گازی بوش را دارا است که نیم قرن گذشته توانسته است در امر واردات و عرضه محصولات سرمایشی و گرمایشی به خوبی انجام وظیفه و خدمت رسانی نماید .

خدمات کولر گازی بوش

شرایط گارانتی و ضمانت نامه داکت اسپلیت اینورتر بوش

  • ۶۰ ماه ضمانت بدون قید و شرط تعویض داکت اسپلیت در مدت ضمانت نامه
  • ۳۶ ماه گارانتی طلایی دستگاه که شامل چکاپ و سرویس و نگهداری دستگاه میباشد .
  • ۱۲۰ ماه خدمات پس از فروش که شامل تامین قطعات میباشد
  • نصب و راه اندازی کلیه سیستم ها بصورت رایگان توسط نمایندگان شرکت هوای پاک ایران

شرکت هوای پاک ایران تنها وارد کننده کولر گازی بوش و داکت اسپلیت اینورتر بوش در ایران میباشد و تنها شرکت رسمی و خدمات گذار و گارانتی کولر گازی بوش و داکت اسپلیت اینورتر بوش در ایران میباشد .

مشخصات فنی داکت اسپلیت اینورتر ۳۶۰۰۰ بوش

داکت اسپلیت اینورتر بوش با دارا بودن کمپرسور اینورتر DC همراه با گاز مبرد R410a قابلیت کارکرد از -۱۵ درجه الی +۵۰ درجه سانتیگراد را داشته و قابلیت سرمایشی و گرمایشی را دارد. داکت اسپلیت های اینورتر بوش با داشتن طراحی جمع و جور در یونیت داخلی به راحتی در سقف های کاذب با ارتفاع کم نصب شده و قابلیت کانال کشی برای فضاهای مختلف را دارا می باشد. از دیگر ویژگی های داکت اسپلیت اینورتر بوش می توان به پمپ درین توکار پر قدرت، سیستم یخ زدایی هوشمند، سیستم جلوگیری از هوای سرد هنگام گرمایش (گرمایش با تاخیر)، فیلتر قابل شستشو پلاستیکی در پنل داخلی، عملکر کاملا بی صدا، قابلیت تعمیر و نگهداری آسان، جریان راه اندازی پایین به لطف کمپرسور تاخیری و استفاده از دو سنسور دمای محیطی را نام برد.

داکت اسپلیت دی سی اینورتر بوش

داکت اسپلیت اینورتر بوش

مشخصات داکت اسپلیت ۳۶۰۰۰ دی سی اینورتر بوش – ۲۰۱۹

داکت اسپلیت اینورتر بوش

داکت اسپلیت دی سی اینورتر بوش اصل فقط با ضمانت نامه و گارانتی شرکت هوای پاک ایران معتبر است .

گارانتی کولرگازی بوش
گارانتی کولرگازی بوش


به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *